ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7312599
*
nr 731 2599
Spegel
rokokostil, höjd: 120
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 17:57:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 22:40:40
1
100 kr
8/12 21:52:15
2
300 kr
10/12 10:32:02
3
200 kr
12/12 16:06:19
3
300 kr
12/12 17:29:18
4
350 kr
12/12 17:34:47
5
500 kr
12/12 17:35:32
2
450 kr
12/12 17:36:03
2
550 kr
12/12 17:49:59
4
Vinnande bud
12/12 17:52:38
2
650 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 731 2599
Spegel
rokokostil, höjd: 120
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 22:40:40 | 1 | 100 kr |
8/12 21:52:15 | 2 | 300 kr |
10/12 10:32:02 | 3 | 200 kr |
12/12 16:06:19 | 3 | 300 kr |
12/12 17:29:18 | 4 | 350 kr |
12/12 17:34:47 | 5 | 500 kr |
12/12 17:35:32 | 2 | 450 kr |
12/12 17:36:03 | 2 | 550 kr |
12/12 17:49:59 | 4 | Vinnande bud |
12/12 17:52:38 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02